Pierwszy dzień września, pierwszy dzień roku szkolnego. Dzieci i młodzież wyruszyli dziś w galowych strojach na Rozpoczęcie, przed nimi długie miesiące ciężkiej nauki i obowiązków. Jutro już wszyscy spakują tornistry i rozpoczną tą wędrówkę ku osiągnięciu wiedzy.

Rozmyślałam dziś nad tym, jak to będzie gdy moja córka pójdzie już do przedszkola, później do szkoły, ona przecież będzie jeszcze taka maleńka w porównaniu z innymi dziećmi, pomiędzy nią a niektórymi maluchami będzie prawie rok różnicy, 30 grudnia się urodziła, więc na milion procent będzie najmłodsza bidulka. Już się martwię. A jak wasze pociechy przetrwały pierwsze starcie ze szkołą?

Piękna pogoda była dziś, jeszcze bardzo, bardzo wakacyjna, słoneczna, upalna. Tylko o 20:00 już ciemno jest! Zauważyliście? Dzień jest już wyraźnie krótszy. Będąc dziś na spacerze z córeczką, poczułam wiatr, pachniał jesienią. W końcu wrzesień niesie jesień. Już za niedługo drzewa będą gubić kolorowe liście, będą kasztanowe ludziki i żołędzie. Będzie czerwona jarzębina i wrzosowe rabaty. Będzie jesień.

Wędrowałam dziś z aparatem, łapałam w obiektyw piękną przyrodę. Żyjemy w takim pośpiechu, że nie zauważamy jak pięknie jest wokoło, rozejrzyjcie się! Zapewniam Was, że coś na pewno Was urzecze 🙂

Zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa wrzesień? Myślę, że od wrzosów 🙂

ds-wrześniowo-tak-4

ds-wrześniowo-tak-2

ds-wrześniowo-tak-1

ds-wrześniowo-tak-3

Wrześniowo pozdrawiam Was, życząc udanego, spokojnego wieczoru a wszystkim uczniom powodzenia w nauce i by nigdy nie zabrakło chęci do szerzenia swej wiedzy, zatem tornistry w dłoń i naprzód! Trzymam za Was kciuki i byle do wakacji 🙂

Dorosłym natomiast życzę cierpliwości i wytrwałości w relacjach z dziećmi i by duma Was rozpierała 🙂

Ściskam 🙂