Obiecałam Wam dziś ten wpis, więc piszę choć przyznam się że kiepsko się czuję i marzę już o położeniu się w łóżku i oddaniu w objęcia Morfeusza.

Będzie dziś krótko ale zwięźle i ma temat. A dokładniej będzie dziś o ozdobach świątecznych, które możecie wykonać sami lub wspólnie z mężem/żoną i dziećmi.

Co potrzebujecie?

  • nożyczki i klej
  • kolorowy papier, gazety,
  • bibułę
  • gładką bibułę
  • chęci, uśmiech i  humor

 

Na start coś nietrudnego. Pewnie każdy z Was pamięta łańcuchy, które robiło się w podstawówce. Z bibuły i papieru kolorowego.

Łańcuch z bibuły. Przygotuj dwa dowolne kolory bibuły. Z każdego koloru utnij takiej samej grubości kawałek np. 2 cm. Sklej końcówki pod kątem prostym względem siebie i przeplataj. Na końcu znów sklej końcówki i pierwsza dekoracja wędruje na choinkę.

ds-6

 

 

 

Łańcuch z kolorowych pierścionków. Papier kolorowy lub gazetę potnij na cienkie paski. Następnie łącz je ze sobą.

ds-8 ds-5 ds-3 ds-2

ds-4

 

 

Bombka jeżyk. To już wyższa szkoła jazdy. Z gładkiej bibuły wytnij krążki dowolnej wielkości. Małe ponacinaj tak by koło podzielić na 8 części, duże na 12. Nie przecinaj do końca, tylko natnij. Za pomocą natemperowanego ołówka ponacinane części skręć z stożek. Na jedną bombkę będziesz potrzebować 16 krążków. Następnie owe krążki nawlekaj na mocną nitkę. Mocno ściągnij i zwiąż. Filmik pomocniczy znajdziesz na Youtube

https://www.youtube.com/watch?v=gOFYzhIHKV4

ds-7 ds-10 ds-9