Dziś wpis z cyklu rodzinne podróże, zrobiliśmy sobie wycieczkę do Pszczyny do Zagrody żubrów. Odwiedziliśmy już kiedyś to miejsce, było to 3 lata temu, Lilka wtedy miała pół roku. Dziś postanowiliśmy znów tam pojechać, z dzisiejszej wycieczki Lilka miała sporo satysfakcji i małą lekcję przyrody.

Pokazowa zagroda żubra znajduje się na terenie zabytkowego parku. Na powierzchni blisko 10 hektarów wybudowano dwie zagrody. Pomost, z którego można oglądać zwierzęta. Zagrodę kwarantannową, magazyn karmy. Budynek – Pokazowa Zagroda Żubra, w której znajdują się wypchane zwierzęta.

W zagrodzie prócz żubrów, zamieszkują m.in daniele, muflony, sarny, jelenie, osiołki, kozy, gęsi, pawie.

Na terenie zagrody znajduje się również kino z 42 miejscami, gdzie można obejrzeć film przedstawiający historię żubra w Pszczynie, ale przyznam szczerze, że nie skorzystaliśmy z tej atrakcji. Ba, nawet nie wiem gdzie owe kino się mieści, informacje o nim mam ze strony o zagrodzie.

Miejsce wydaje się ciekawą atrakcją dla dzieci, Lilka miała ogromną frajdę i czerpała wiele przyjemności z tej wycieczki, udało nam się trafić na karmienie żubrów, więc mogliśmy je podziwiać z bardzo bliskiej odległości.

Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, bilet ulgowy dla dzieci w wieku 4-16 lat kosztuje 10 zł za bilet normalny zapłacimy 14 zł. Według mnie ceny biletów są trochę wysokie… Ale to moje zdanie, rozumiem, że utrzymanie takiej zagrody też kosztuje, pracownicy muszą zarabiać a zwierzęta jeść.

Zagroda żubrów mimo wszystko znajduje się na mojej liście miejsc godnych polecenia oraz miejsc atrakcyjnych dla dzieci. Podejrzewam, że wybierzemy się tam jeszcze nie raz.

Obok zagrody znajduje się restauracja, w której możemy czegoś się napić, zjeść lody lub ciepły posiłek.