Gąbka konjac – co to jest? Jak jej używać? Dlaczego warto po nią sięgnąć

1.2K

Konjac to bylina rosnąca w Azji na dzikich terenach. Roślina ta jest bogata w witaminy i składniki odżywcze. Zawiera między innymi białko, węglowodany, fosfor, cynk i szeroką gamę witamin (A,E,D,B1,B6,B12,C). Posiada odczyn zasadowy, dzięki czemu naturalnie równoważy pH skóry. Gąbka konjac jest dostępna na rynku w wielu wariantach, przez co można dobrać odpowienią gąbkę do swojego typu skóry, poniżej opiszę krótko jaki najlepiej rodzają gąbki wybrać do danego typu cery.

Gąbka konjac – skład i rodzaje gąbek

Oryginalna gąbka Konjac składa się w 97% z wody, pozostałe 3% to czyste włókna rośliny Konjac. Dzięki temu, że jej skład jest w 100% naturalny gąbka jest ekologiczna i kompostowalna. Na rynku są również dostępne gąbki z dodatkiem innych składników naturalnych by każdy mógł dopasować gąbkę indywidualne do swoich potrzeb.

Dla danego typu cery poleca się następujący skład gąbki:

  • Cera sucha – warto wybrać gąbkę z dodatkiem aloesu lub żółtej glinki
  • Skóra naczynkowa – z dodatkiem czerwonej glinki
  • Wrażliwa – z dodatkiem rumianku
  • Skóra dojrzała – z ekstraktem z bambusa
  • Cera trądzikowa – z bambusowym węglem drzewnym, z żółtą glinką

Dlaczego warto używać gąbkę. Właściwości

Działanie gąbki jest bardzo szerokie, zależy również od rodzaju cery oraz od składu gąbki. Gąbkę stosuje się w celu oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń. Zaletą gąbki jest możliwość oczyszczenia skóry twarzy w trudno dostępnych miejscach – okolice oczu, nosa, uszu. Gąbka ma właściwości delikatne złuszczające, zwęża pory, wygładza i nadaje blasku skórze. Delikatnie masuje skórę twarzy dzięki czemu pobudza krążenie, zapobiega powstawaniu zmarszczek i odmładza. Samo użycie gąbki jest przyjemnym i relaksującym rytuałem dla którego warto ją sobie zakupić.

Jak używać gąbkę Konjac

Użycie jest bardzo proste – wystarczy zmoczyć gąbkę wodą i delikatnie okrężnymi ruchami masować twarz. Nie trzeba używać środków myjących typu żele, pianki, mleczka, itp. Natomiast jeśli chcesz użyć jakiegoś produktu do mycia, możesz to zrobić, ale pamiętaj by ilość kosmetyku była niewielka.

Przed użyciem gąbka będzie twarda, może Cię to zaskoczyć, ale tak własnie ma być. Gdy zmoczysz gąbkę wodą stanie się ona miękka i zwiększy swoją objętość.

Po użyciu gąbki, należy ją przepłukać, wycisnąć z nadmiaru wody i odwiesić do wyschnięcia.

Gąbkę można używać około 3 do 6 miesięcy, gdy zauważysz, że gąbka zaczyna się kruszyć to znak, że czas kupić nową. Zużytą gąbkę można wyrzucić do pojemnika bio ponieważ jej skład jest w 100% naturalny. Zużytą gąbkę można również zakopać w ogrodzie lub położyć na dnie doniczki taki zabieg pozwoli na utrzymywanie wilgoci.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close