Pucio na wsi

590

Pucia nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy zna tego uroczego chłopca i jego rodzinę. Właśnie ukazała się najnowsza część serii „Pucio na wsi” wiec zaprosiliśmy Pucia do nas na wieś i przyjechał 😊

To już siódma część serii Pucio autorstwa Marty Galewskiej-Kustry – mamy, logopedki, pedagożki i pisarki.

Książka, tak jak poprzednie części serii, posiada twarde kartki oraz charakterystyczne ilustracje – postaci są pozytywnie odbierane przez dzieci. Kolory są ciepłe i stonowane przez co książka jest miła w odbiorze.

Z myślą o starszakach

Tym razem również starsze dzieci mogą świetnie się bawić podczas poznawania nowych przygód Pucia. Na każdej stronie mamy nową sytuację oraz odnoszący się do niej tekst. Na dole strony znajdziemy polecenia dla starszych i młodszych dzieci.

Spotykamy również historyjki do opowiadania, które stwarzają okazję do poznawania nowych słów. Ponadto skłaniają do długiej i angażującej rozmowy rodzica z dzieckiem – można w ten sposób bardzo miło spędzić czas.

Pucio na wsi uczy nie tylko słów

Nowa część serii Pucio jest pozycją bardzo rozwojową dla dziecka. Oprócz tego że uczy nowych słów to dodatkowo motywuje dziecko do skupienia uwagi, uważnego słuchania, uczy spostrzegawczości – poprzez polecenie dziecku znalezienia na ilustracji i wskazanie palcem danej postaci lub sytuacji, a także stwarza świetne warunki do poznania jak wygląda życie na wsi. W ciekawy sposób opisuje jak się robi chleb, jak wygląda praca pszczelarza oraz jak się robi konfitury. Dziecko dowiaduje się również co można zasadzić w domowym ogródku warzywnym, co to są żniwa, poznaje jak opiekować się koniem oraz wiele innych sytuacji, których już Wam nie będę zdradzać tylko zachęcę do zakupu książki i odkrycia wspólnie z dzieckiem co kryje się na jej kartach.

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

https://nk.com.pl/pucio-na-wsi–cwiczenia-rozumienia-i-mowienia-dla-dzieci/p3021.html

Idealna na wakacje i nie tylko

Pucio na wsi to idealna książka na wakacje, szczególnie gdy sami mieszkamy lub mamy rodzinę na wsi – wtedy na żywo można pokazać dziecku kilka sytuacji z książki. To wspaniała książka dla całej rodziny. My – rodzice, możemy powspominać swoje dzieciństwo i opowiedzieć dziecku jak wyglądały nasze wakacje na wsi. Kiedy to wstawało się skoro świt, biegało na bosaka, zrywało owoce i warzywa prosto z drzewa lub krzaczka i zajadało nimi tak długo aż rozbolał brzuch. Jestem pewna, że ten kto miał okazję spędzać wakacje na wsi ma do opowiedzenia mnóstwo ciekawych anegdotek 🙂

W serii ukazały się:

  1. Pucio uczy się mówić
  2. Pucio mówi pierwsze słowa
  3. Pucio i ćwiczenia z mówienia
  4. Pucio na wakacjach
  5. Pucio umie opowiadać
  6. Pucio w mieście

oraz inne…

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close