Lista przyjemności na wrzesień

1.1K

Wrzesień to taki czas między latem a jesienią, bardzo lubię ten miesiąc, jest jeszcze ciepło, ale już też w naszą codzienność wkrada się jesień, słońce robi się złote, liście przybierają żółtą barwę, wieczory i poranki są rześkie, wiatr nie ma już ciepłego zapachu skoszonego zboża ale niesie woń jesiennej wilgoci, ogniska i deszczu.

Na ten miesiąc zaplanowałam sobie dużo rzeczy, przede mną pracowity miesiąc, zaczyna się szkoła, startują zajęcia w Dzieciosferze, planujemy jeszcze kilka krótkich wyjazdów i cudownych chwil razem spędzonych.

Zaplanowane wpisy

We wrześniu planuję trochę rozkręcić blog więc też zaplanowałam sobie kilka wpisów. Myślę, że tematy są tak rozbieżne, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

  • Coś dla rodziców małych dzieci czyli o bezpiecznym śnie dziecka
  • Coś dla ogrodników amatorów czyli jakie prace należy przeprowadzić w ogrodzie w tym miesiącu
  • Dekoracje wokół domu czyli o jesiennych kompozycjach na taras i balkon
  • Przepis na gruszki w occie
  • Z cyklu uroda – najlepsze olejki do wszystkiego
  • Lista pomysłów na prezent z okazji Dnia Chłopaka
  • Na zakończenie miesiąca – wpis podsumowujący wrzesień

Wyzwanie na wrzesień

W tym miesiącu stawiam przed sobą wyzwanie dość łatwe, ale takie z którym mam problem a jest ważne – codziennie wypić przynajmniej 1,5 litra wody. Często zapominam o odpowiednim nawodnieniu, mimo że wiem jakie to ważne. Niestety nawet zdarzały mi się incydenty omdleń właśnie z odwodnienia, ale niczego mnie to nie nauczyło, dalej mam problem by pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Muszę znaleźć jakąś aplikację, która pomoże mi to kontrolować i będzie mi przypominać o wypiciu szklanki wody.

Lista przyjemności na wrzesień

Ten cykl już się na blogu pojawił w zeszłym roku. O co chodzi z „listą przyjemności”? To wypunktowanie rzeczy, które chcemy przeżyć w danym miesiącu. Ma to na celu umilenie sobie czasu, nauczenie się celebrowania wyjątkowych chwil, dostrzeganie momentów i przeżywanie ich w wyjątkowy sposób. Na takiej liście można umieścić wydarzenia, które będą miały miejsce w danym miesiącu i na które chcielibyśmy pójść np. koncerty, zaplanowane wyjazdy, wyjścia do kina, itp. Nie zapomnijcie też umieścić na liście rzeczy, które sprawiają Wam przyjemność – zakupy, wizyta u kosmetyczki, masaż, itp. A także coś dla siebie – czas z książką, relaksująca kąpiel, samotny spacer, itp.

Moja lista przyjemności
  • Zrobić pyszne ciasto
  • Spędzić weekend w ciekawym miejscu
  • Spędzić wieczór w wyjątkowy sposób
  • Wybrać się na spacer w deszczu
  • Zjeść śniadanie w ulubionej restauracji
  • Kupić bukiet słoneczników
  • Zrobić jesienną kompozycję w doniczce
  • Pójść do kina
  • Zrobić sobie jesienne paznokcie

Ten miesiąc zapowiada się bardzo ciekawie 🙂 Aktualnie już jesteśmy na weekendowym wyjeździe w Zakopanem więc jeden punkt z mojej listy mogę już wykreślić.

Zobacz inne wpisy

Idzie wrzesień a wraz z nim…

Park Szczodre

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close