This summer – Anna Chaber

240

Przychodzę do Was z kolejną recenzją. Tym razem padło na „This summer” autorstwa Anny Chaber. Zachęcona piękną okładką wybrałam tą książkę do recenzji.

Podobnie jak „Spring fever” również i ta książka urzekła mnie swoją piękną okładką. Wraz z „Fall in love” oraz „It’s snowtime” książki te tworzą swego rodzaju serię, która jest tworzona przez różnych autorów a ich cechą wspólną są piękne i charakterystyczne okładki.

Informacje

  • Tytuł: This summer
  • Autorka: Anna Chaber
  • Gatunek: obyczajowa
  • Miejsce akcji: Warszawa
  • Wydawnictwo Kobiece
  • Premiera: 28.06.23
  • Ilość stron: 297
  • Ocena: 7/10

Bohaterowie

Weronika – młoda dziewczyna dopiero co wkraczająca w dorosłość. W wakacje dorabia sobie jako księgowa w firmie znajomego swojego ojca. Dziewczyna interesuje się historią sztuki. Dziewczyna nie ma swojego życia, nie może realizować swoich marzeń bo o wszystkim decyduje za nią ojciec.

Adam – grafik, pracuje w tej samej firmie co Weronika, przez swoją tajemniczą chorobę jest skryty i nie do końca może korzystać z życia, trochę stroni od imprez i znajomych, jest tajemniczy a jego zachowanie i charakter ciężko zrozumieć

Krzysiek – brat Weroniki, mieszka we Francji.
Aśka – koleżanka z pracy i przyjaciółka Weroniki, jej całkowite przeciwieństwo

Pozostali bohaterowie to postaci drugoplanowe

Recenzja This summer

Opis na okładce:

Weronika nie ma zbyt wiele do powiedzenia w kwestii własnego życia. Od zawsze realizuje plany ojca, a nie własne. Na jego polecenie rozpoczyna staż jako księgowa. Jej prawdziwym marzeniem jest studiowanie historii sztuki, ale na to ojciec nigdy by się nie zgodził. A Weronika nie ma w sobie tyle odwagi co jej brat, który wyrwał się z domu i mieszka we Francji.

Adam również nie jest panem własnego losu. Choroba, na którą cierpi, rządzi się własnymi prawami i nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje. To z jej powodu mężczyzna jest zamknięty w sobie, mrukliwy i wycofany z życia towarzyskiego. Gdy w firmie pojawia się Weronika, nowa stażystka, z pewnością nie robi na niej dobrego pierwszego wrażenia.

Długie dni słonecznego lata to jednak najlepszy czas na wielkie życiowe zmiany. Zwłaszcza jeśli w końcu ma się naprawdę dobry powód, żeby zawalczyć o szczęście.


Lato dopiero się zaczyna, Weronika w swojej wakacyjnej pracy poznaje Adama i choć początek ich znajomości nie wróży dobrze to jednak Weronika i Adam się zaprzyjaźniają. Chłopak jest tajemniczy i ciężki do rozgryzienia, czasem jego nagłe zmiany nastroju są dla dziewczyny niezrozumiałe i uciążliwe, ale to właśnie jemu dziewczyna ufa i wie, że może powierzyć swoje sekrety i opowiedzieć o marzeniach.

This summer to niezwykła historia dwojga młodych ludzi zmagających się z poważnymi problemami w życiu. Weronika, młoda dziewczyna która nie ma zbyt wiele do powiedzenia jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w swoim życiu bo realizuje plan ojca który już wszystko dla niej zaplanował realizuje staż w firmie znajomego (jakżeby inaczej) swojego ojca. Staż na stanowisku księgowej, podobnie jak studia na kierunku finanse i rachunkowość nie są spełnieniem marzeń dziewczyny, która kocha historię sztuki.
Adam pracuje w tej samej firmie co Weronika jako grafik ale również to stanowisko nie jest spełnieniem jego marzeń, wybrał ten zawód w obawie że w swoim wymarzonym się nie sprawdzi. Jego życie nie jest łatwe ponieważ walczy z nieznośną chorobą która rządzi się własnymi prawami i nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje.

Adam i Weronika zbliżają się do siebie lecz ich związek nie jest łatwy. Pełen burzliwych dni i nieporozumień. Czy ich związek przetrwa próbę?

Moja opinia na temat książki This summer

Okładka przywołuje na myśl ciepłe, słoneczne letnie dni. Sielskie i pachnące, ale opisana historia miłosna tych dwojga wcale nie jest sielska. Weronika i Adam – każde z nich nie ma łatwego życia. Adam nękany przez chorobę, Weronika przez ojca tyrana. Czas wakacji jest dla nich czasem wielkich zmian oraz podejmowania trudnych decyzji. Weronika i Adam czują coś do siebie, ale oboje boją się związku. Adam ze względu na swoją chorobę, a Wera ze względu na ojca. Mimo trudności postanawiają dać sobie szansę. Czy ich nie łatwy związek przetrwa?

Od samego początku ciężko mi się tą książkę czytało. Historia Weroniki i Adama jakoś do mnie nie trafiła, podobnie jak sami bohaterowie. Nie wiem dlaczego, ale nie rozumiałam ich, nie potrafiłam podejść do niech w sposób empatyczny. Mimo ciężkich początków postanowiłam dać jej szansę i to była dobra decyzja. W końcu fabuła robi się bardziej interesująca a końcówka zdecydowanie odpędziła moje początkowe złe nastawienie. Odkładam tą książkę z zadowoleniem mimo, że na początku myślałam że odłożę ją na półkę i już do niej nie wrócę. Cieszę się, że dałam szansę tej historii.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close