Wiosenne porządki w ogrodzie

524

Wiosna w ogrodzie – jakie prace w ogrodzie należy wykonać wczesną wiosną? Jak uporządkować ogród po zimie by cieszyć się jego pięknem przez cały sezon? Poznaj kilka wskazówek jakie prace należy przeprowadzić w ogrodzie w marcu.

Wiosna w ogrodzie

Porządki w ogrodzie powinniśmy zacząć od ogólnego uporządkowania go po zimie. Należy zgrabić cały trawnik usuwając liście, patyki i zaschnięte kępki trawy. Ten zabieg odświeży trawę i sprawi, że ogród będzie prezentować się estetycznie. Warto również przeprowadzić wertykulację.

Odsłaniamy rośliny, które okrywaliśmy na zimę. Jeśli jest taka potrzeba to wczesna wiosna jest dobrym czasem, żeby dosiać trawę, tam gdzie jej brakuje.

Ród,

Wiosna w ogrodzie warzywnym

Jeśli planujemy uprawę warzyw należy odpowiednio przygotować miejsce. Powinniśmy porządnie spulchnić glebę, najlepiej glebogryzarką oraz zastosować odpowiedni nawóz. W marcu powstrzymujemy się od sadzenia i siania warzyw bezpośrednio do gruntu, ale można przygotować rośliny pod rozsadę. W marcu siejemy między innymi pomidory, paprykę i bakłażan. Rośliny te należy przechowywać w ciepłym miejscu (powyżej 20 stopni) najlepiej w domu na parapecie z dostępem do dużej ilości słońca.

Jeśli uprawiamy truskawki to w marcu obcinamy zaschnięte liście. Truskawki w jednym miejscu mogą rosną 3 lata, jeśli uprawa trwa dłużej to przesadzamy sadzonki w inne miejsce. Obcinamy i sadzimy młode pędy truskawek.

Wiosna w ogrodzie – opryski

Wczesna wiosna to dobry czas na przeprowadzenie pierwszych oprysków. Wykonujemy je w momencie gdy na drzewach i krzewach nie ma liści. Pierwsze opryski jakie przeprowadzamy to przeciw chorobom grzybowym.

To tak w bardzo dużym skrócie jakie prace należy przeprowadzić w ogrodzie na początku wiosny. Piękna pogoda i temperatury powyżej 10 stopni zachęcają do tego, by wyjść na podwórko i zając się pracami ogrodowymi.

Inne wpisy na temat ogrodu

Poradnik ogrodnika: wrzesień w ogrodzie

Poradnik ogrodnika: Październik w ogrodzie

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close