Lekki kryminał na wiosnę – Pies ogrodnika

534

Pies ogrodnika to książka autorstwa Katarzyny Gacek. Była to pierwsza książka, tej autorki którą przeczytałam. Jest to kryminał, ale bardzo lekki – w przypadku takich książek używa się określenia cozy crime.

Informacje:

  • Tytuł: Pies ogrodnika
  • Autorka: Katarzyna Gacek
  • Gatunek: kryminał (cozy crime)
  • Miejsce akcji: Milanówek
  • Wydawnictwo Znak
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 446
  • Ocena: 8/10

Bohaterowie:

Gaja – silna, odważna, stanowcza, dążąca do celu. Jej hobby to fotografowanie ptaków. Po tym jak dostaje od życia zimny kubeł wody na głowę, odkrywa w sobie nową pasję. Szczupła, zgrabna, brunetka o zielonych oczach.

Artur – mąż Gai, biznesmen, konkretny i bezwzględny. Mężczyzna w którem, lepiej mieć przyjaciela niż wroga…

Matylda – sąsiadka Gai i przyjaciółka, urzędniczka o osobowości całkiem odmiennej niż Gaja. Pulchna blondynka o sympatycznej twarzy, miła i stonowana. Empatyczna.

Klara – rudowłosa modelka, piękna i impulsywna. Szalona. Czerpie z życia pełnymi garściami. Lubi adrenalinę.

Pies ogrodnika – opis z okładki

Co zrobić, kiedy mąż Cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!

Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiara to uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano.

By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.

Recenzja książki Pies ogrodnika

Na początku czytało mi się ciężko, książka wydawała mi się odrobinę nudna, bez wyrazu, brakowało mi silniejszych emocji, jakiejś akcji… niby coś się dzieje, ale wszystko wydawało mi się takie „płaskie” aż tu nagle miłe zaskoczenie – mniej więcej od połowy fabuła zaczyna nabierać tempa i robi się coraz ciekawsza i bardziej wciągająca.

Gaja po tym jak dowiaduje się o zdradzie męża postanawia założyć agencję detektywistyczną. W swój dość szalony pomysł wciąga swoją przyjaciółkę – urzędniczkę Matyldę lecz wciąż brakuje im kogoś z licencją. W tym momencie pojawia się Klara – szalona modelka, która taką licencją dysponuje. Do agencji trafia pierwsze zlecenie – kobiety muszą udowodnić niewinność oskarżonego o morderstwo nauczyciela. Sprawa nie jest łatwa tym bardziej, że mężczyzna jest jedynym podejrzanym a policja dysponuje twardymi dowodami. Czy mimo trudności Gaja, Matylda i Klara udowodnią niewinność młodego mężczyzny?

Zakończenie pozostawia czytelnika z zagadkowym wątkiem a to bardzo lubię 🙂 chętnie sięgnę po kolejną część przygód kobiet z Agencji Detektywistycznej Czajka.

Inne recenzje

http://domoweserduszko.pl/2023/04/daleko-od-babiej-gory-najnowsza-powiesc-ireny-malysy/

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close