Miłosny Kodeks. Mecenas. Tom I

627

A.B. Obarska to debiutująca autorka, na swoim koncie ma dopiero kilka powieści. Książka „Mecenas” to pierwsza powieść tej autorki, która trafiła w moje ręce, ale poluję już na „Oficera” czyli drugi tom serii Miłosny Kodeks.

Książkę do recenzji otrzymałam w ramach współpracy z TaniaKsiazka.pl

Informacje:

  • Tytuł: Mecenas. Miłosny Kodeks tom I
  • Autorka: A.B. Obarska
  • Gatunek: romans, literatura obyczajowa
  • Miejsce akcji: Warszawa
  • Wydawnictwo: Grupa Wydawnictwo Kobiece / Niegrzeczne książki
  • Premiera: 2023
  • Ilość stron: 285
  • Ocena: 8/10

Bohaterowie:

Ada Wierzbicka – przebojowa trenerka fitness i zumby, lubi imprezować, wkrótce ma wyjść za mąż, ale jej życie w ciągu tygodnia obraca się o 180 stopni

Aleksander Wroński – mecenas, biznesmen, tajemniczy i ciężki do rozgryzienia

Bartek – narzeczony Ady, policjant

Jolka, Marta, Kasia – przyjaciółki Ady

Dagmara – pokojówka, pracuje u Wrońskiego

Recenzja książki Mecenas

Miłosny Kodeks. Mecenas to książka, która wbrew pozorom porusza wiele wątków. Na tych kilkunastu stronach dzieje się bardzo dużo. Zacznijmy od początku.

Ada szaleje na swoim wieczorze panieńskim, który zorganizowały jej najlepsze przyjaciółki. Dziewczyny świetnie się bawią w ulubionym klubie. W pewnym momencie do Ady podchodzi dwóch mężczyzn i prosi ją o opuszczenie lokalu, dziewczyna myśli, że to kolejna niespodzianka zorganizowana przez dziewczyny i bez oporów wychodzi z mężczyznami. Ada myśli, że jest to upozorowane porwanie, nie wie o tym, że dzieje się to naprawdę.

Rano gdy budzi się zamknięta w jednym z pokoi ogromnego domu Wrońskiego, boli ją głowa i ma potężnego kaca dochodzi do niej cała powaga sytuacji. Aleksander Wroński – mężczyzna który zlecił porwanie nie ma oczywiście złych zamiarów względem Ady, porwał ją dlatego, że jej narzeczony Bartek wplątał się w kłopoty za które musi zapłacić a ona jest kartą przetargową. Ada spędza w roli porwanej tydzień, ale w ciągu tego tygodnia zmienia się bardzo dużo. Między Adą a Wrońskim czuć napięcie. Spotkały się dwa charaktery, które przyciągają się jak magnes. Gdy Ada już „wychodzi na wolność” zrywa zaręczyny z Bartkiem, nie potrafi zapomnieć o Wrońskim. Wkrótce znów się spotykają i tak już zostaje.

Aleksander Wroński jest czarujący, męski i seksowny. Zapewne każda z nas chciałaby mieć takiego faceta obok siebie. Jest szarmancki, a bogactwo jest dodatkowym atutem. Ada żyje w luksusie, jeździ drogim autem, ma ogromną garderobę wypełnioną drogimi ciuchami, pokojówkę, ochroniarza oraz prywatną siłownię i pokój gier.

Mogłoby się wydawać, że jej życie u boku Wrońskiego jest idealne, ale czy napewno? Końcówka książki mocno zmienia całościowy obraz. Ostatnia sprawa prowadzona przez Wrońskiego mocno zaskakuje.

Jestem ciekawa dalszych przygód Ady i z miłą chęcią sięgnę po kolejną cześć serii.

Moja opinia na temat powieści Mecenas

Początkowo wydawało mi się, że jest to historia skopiowana z 365 dni. Bogacz i pyskata dziewczyna, ale fabuła która się toczy jest nawet fajna. Książka wciąga i prowadzi czytelnika drogą pełną zwrotów akcji. Zaczynami lubić Adę a Wroński pociąga nas coraz bardziej, mimo że jest bufonem. Końcówka książki mocno zaskakuje i pozostawia gorycz. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom i dalsze losy Ady. Czy spotka Wrońskiego? Jak będzie wyglądać ich spotkaniem i kim jest tajemniczy mężczyzna, który pojawia się na końcu powieści?

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close