Jak zaplanować podróż w 5 krokach

347

W jaki sposób szybko i sprawnie zaplanować podróż? Poznaj 5 kroków jak planować podróż.

Planujecie swoje podróże z wyprzedzeniem czy raczej są to spontaniczne wyjazdy? My kilka lat temu lubiliśmy wyjeżdżać spontanicznie. Nie było dla nas problemu z tym by w jednej chwili spakować walizkę i już w następnej siedzieć w samochodzie i mknąć ku przygodzie. Natomiast z upływem lat i z pojawieniem się dzieci nasze podróżowanie zdecydowanie uległo zmianie.

Krok pierwszy – zaplanuj budżet

W dzisiejszych czasach to najważniejszy punkt. Ceny noclegów i atrakcji turystycznych bardzo wzrosły. Biorąc pod uwagę wyjazd rodzinny trzeba liczyć się z kosztami. Planując wyjazd należy wziąć pod uwagę kwotę którą możemy na ten wyjazd przeznaczyć. Należy także pamiętać o wydatkach nieplanowanych, które napewno na wakacjach wam się przytrafią.

Krok drugi – termin i miejsce podróży

W następnym kroku należy wybrać dogodny termin oraz miejsce gdzie chcemy pojechać lub polecieć. Jeśli nie lubimy tłumów warto zastanowić się nad terminami poza sezonem lub wybierać miejsca mniej oblegane przez turystów. Jeśli chodzi o miejsce tutaj sami możemy coś wybrać co będzie odpowiadać naszym preferencjom lub skorzystać z gotowych ofert biura podróży. Fajne oferty atrakcyjne cenowo oferuje nam biuro podróży Itaka. W zakładce list minute można znaleźć korzystne propozycje.

Krok trzeci – wybór noclegu

W momencie gdy już mamy wybrany termin i miejsce czas na rezerwacje noclegu. Możemy zająć się tym samodzielnie rezerwując nocleg np. w apartamentach lub domkach prowadzonych przez fizycznych gospodarzy lub skorzystać z pomocy biura podróży. W ofercie Itaka znajdziecie mnóstwo atrakcyjnych ofert np. na krótki wyjazd. Wybierając nocleg warto sprawdzić jego lokalizację względem atrakcji, które sobie zaplanujemy. Warto również sprawdzić opinie na temat danego miejsca. My często zwracamy również uwagę na to czy łazienka jest wyposażona w wannę czy prysznic, czy w pokoju znajduje się mały aneksik kuchenny gdzie można przygotować kawę lub herbatę, czy jest dostęp do balkonu oraz czy w wybranym hotelu są jakieś atrakcje dla dzieci (np. pokój zabaw, animator)

Krok czwarty – lista atrakcji

Zawsze przed wyjazdem robię listę atrakcji, które chcielibyśmy zobaczyć i planuję zwiedzanie. Podróżując z dziećmi ten plan czasem ciężko realizować ale zawsze mamy jakiś punkt odniesienia. W naszym przypadku takie plany są mocno modyfikowane ale też zawsze uda nam się coś z tej listy odhaczyć. Obecnie podróżując z małymi dziećmi głównie kierujemy się wyborem atrakcji dla nich, rzadko wiec odwiedzamy np muzea lub miejsca gdzie trzeba dużo chodzić. Wybieramy natomiast atrakcje odpowiednie dla dzieci np zoo, ogrody botaniczne, atrakcje plenerowe, itp. Inspiracji najczęściej szukam na przeróżnych blogach podróżniczych rodzin podróżujących z dziećmi, na takich blogach można znaleźć prawdziwe perełki.

Krok piąty – pakowanie

Gdy już mamy wszystko zarezerwowane czas na pakowanie walizek. Jest to duże przedsięwzięcie dla 5-cio osobowej rodzinki, często też podróżuje z nami pies wiec jest co pakować. Obowiązek pakowania walizek spada na mnie wiec wyrobiłam sobie już dobry sposób. Robię listę rzeczy do spakowania z osobna dla każdego członka rodziny, w planie uwzględniam też takie punkty jak kosmetyki, apteczka lub rzeczy sezonowe.

Zapisuję co powinno znaleźć się z torbie podręcznej. Taka długa lista jest dla mnie niezbędna. W czasie pakowania po kolei odhaczam poszczególne punkty i wszystko idzie sprawnie.

Mam nadzieje, ze ten krótki wpis jest dla Was wartościowy i przydatny. Dajcie znać czy chcielibyście więcej wpisów tego typu np. Co zapakować na wakacje

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close