PROJECT LIFE 2024: podsumowanie stycznia

764

Pierwszy miesiąc 2024 roku za nami. Rozmyślam sobie co to był za miesiąc, co robiliśmy i co się działo i wiecie co? Działo się tyle i spotkało nas tyle przeróżnych sytuacji że ciężko uwierzyć że minął dopiero miesiąc tego nowego roku.

Zacznijmy od początku

Styczeń zaczął się dość leniwie, w tym roku nasze województwo jako pierwsze miało ferie więc nie zdążyliśmy wskoczyć na odpowiednie tory po świętach a już mieliśmy ferie. Ferie, które zaplanowaliśmy sobie fajnie, miał być wyjazd do Warszawy i odwiedzenie kilku atrakcji w stolicy niestety Julkę dopadła choroba więc do Warszawy pojechał tylko Tomek ze starszakami i to tylko na jeden dzień żeby odwiedzić Centrum Nauki Kopernik co swoją drogą okazało się strzałem w 10! Jaś i Lila wrócili zachwyceni bardzo im się tam podobało i na pewno jeszcze to miejsce odwiedzimy.


Drugą atrakcją którą zaplanowaliśmy na ferie było wybranie się na wystawę pająków, na którą poszłyśmy z Lilą reszta rodzinki wymiękła i wolała wybrać się do kina. Czy było warto? Nie do końca. Owszem doświadczenie fajne tym bardziej że obie trzymałyśmy Ptasznika na dłoni a to wiązało się z pokonaniem strachu i wyjściem ze strefy komfortu. Natomiast cena za wysoka. Bilet ulgowy kosztował 24 a normalny 29 złotych według mnie to trochę dużo tym bardziej że terrariów było zaledwie kilkanaście z czego zdecydowana większość pająków po prostu chowała się i nie było ich widać.

No i udało nam się jeszcze w czasie ferii wybrać do kina na Akademię Pana Kleksa jeśli chodzi o ten film to też mam mieszane odczucia – fajny, ciekawy i świetnie nagrany ale mimo wszystko czuję jakiś niedosyt.

Ciekawe filmy i seriale które obejrzałam w styczniu

Już mnie nie oszukasz – serial który wciąż utrzymuje się w top 10 na Netflix. Nie będę opisywać całej fabuły ale polecam obejrzeć. Mi serial bardzo się podobał. Jest wciągający od pierwszego odcinka, intrygujący, jest dużo zwrotów akcji, trzyma w napięciu a zakończenie jest zaskakujące.

Las – francuski serial kryminalny. Akcja toczy się w miasteczku koło lasu Ardeńskiego. Lokalna policja zajmuje się poszukiwaniem zaginionej nastolatki, gdy w ciągu następnych dni giną kolejne dwie dziewczyny w miasteczku wybucha panika. Policjanci odkrywają siatkę niepokojących tajemnic, wkrótce wszystko zaczyna się ze sobą łączyć, akcja nabiera tempa. Nauczycielce która pomaga policji w śledztwie udaje się połączyć fakty i znaleźć rozwiązanie.

Forst – polski serial kryminalny. Na podstawie książki Mroza. Detektyw Wiktor Forst prowadzi w Zakopanym sprawę seryjnego mordercy, po tym jak za nieszablonowe zachowanie zostaje oddalony od śledztwa rozpoczyna własne śledztwo w którym pomaga mu dziennikarka. Dzieje się bardzo dużo, jest chaotycznie i łatwo można się pogubić. Zakończenie jak dla mnie bez sensu i trochę nie zrozumiałe. Może będzie kolejna część bo morderca nie został złapany.

Polecane restauracje

Pewnie znacie program Kuchenne Rewolucje. Magda Gessler odwiedza restauracje i pomaga im wyjść na prostą. W styczniu odwiedziliśmy jedną taką restaurację po Kuchennych Rewolucjach a była to Chrupiąca Kalarepa w Opolu. Choć wystrój może nie do końca mi się podobał to jedzenie było bardzo dobre. Polecamy krem z kalarepy wg przepisy Magdy Gessler przepyszny, nawet nasze dzieci się nim zajadały.

List rzeczy, które udało mi się zrealizować z listy przeżyć na styczeń

 • zaplanować rok
 • ognisko nad jeziorem – niestety w ten dzień pogoda nie dopisała więc nie uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, może za rok się uda
 • pojechać na wystawę pająków
 • zaplanować i fajnie spędzić ferie – ze względu na chorobę Julki plany na ferie musieliśmy zmodyfikować
 • pójść do kina
 • pójść na lodowisko
 • spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka
 • wybrać się rodzinnie na obiad do restauracji
 • pójść na miasto we dwoje jeszcze wszystko przed nami
 • systematycznie uzupełniać album PROJECT LIFE mam uzupełniony pierwszy tydzień i mocne postanowienie poprawy, zaraz jadę drukować zdjęcia ze stycznia
 • trzymać się diety i regularnie robić treningi – z dietą to różnie bywa ale staram się, z treningami też różnie ale też staram się nawet byłam kilka razy na siłowni
 • upiec bułeczki maślane

Podsumowanie: styczeń 2024

Styczeń to był dobry miesiąc, mimo że dopadły nas choroby i nie wszystkie plany potoczyły się tak jak powinny to też podjęliśmy bardzo znaczące decyzje i spędziliśmy wspólnie miło czas. Czas na zaplanowanie lutego 🙂

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close