Ekspedycja Express. Gra terenowa w kopalni w Złotym Stoku

212

23 marca wspólnie ze znajomymi braliśmy udział w grze terenowej Ekspedycja Express, która odbywała się na terenie kopalni złota w Złotym Stoku.

Kopalnia w Złotym Stoku

Kopalnia złota w Złotym Stoku woj. dolnośląskie to atrakcja turystyczna w dawnej kopalni złota i arsenu. Głównymi atrakcjami w kopalni są: trasy turystyczne, przepływ łodzią przez częściowo zalaną sztolnię (atrakcja dl dorosłych oraz dzieci od lat 8), podziemny wodospad, płukanie złota, wybijanie monet, wystawa minerałów i inne. W kopalni złota organizowane są też gry terenowe np. Gra na wagę złota.

Ekspedycja Express co to takiego?

Ekspedycja Express to firma założona w 2017 przez grupę znajomych. Firma zajmuje się organizowaniem gier terenowych, miejskich i scenariuszowych dla grup zorganizowanych, firm i osób indywidualnych. To właśnie Ekspedycja Express przeprowadziła projekt Azja Express oraz zorganizowała wyścig kamperowy dla Ekipy Friza. Na swoim koncie mają również wiele innych ciekawych gier przeprowadzonych w różnych miastach w Polsce i na świecie. Więcej na temat Ekspedycja Express przeczytasz na ich stronie.

Ekspedycja Express w Złotym Stoku

23 marca braliśmy udział w grze terenowej, która odbywała się na terenie kopalni złota w Złotym Stoku. W mailu od organizatorów otrzymaliśmy wytyczne na temat tego co zabrać ze sobą, jak się przygotować i gdzie jest miejsce zbiórki. W dniu, w którym odbywała się gra cała nasza drużyna spotkała się na parkingu i ruszyliśmy na miejsce zbiórki. Na miejscu zostaliśmy poinstruowani jak wygląda gra. Podpisaliśmy wymagane oświadczenia, obejrzeliśmy krótki filmik wprowadzający, otrzymaliśmy plecak z niezbędnym wyposażeniem (specjalny smartfon z aplikacją, mapa, notes, marker, sakiewkę na złote monety, itp). Ruszyliśmy na przygodę. Ahoj!

Przebieg gry

Od organizatorów otrzymaliśmy mapkę, na której było zaznaczone kilka punktów, musieliśmy je odszukać, odnaleźć kod, zeskanować go i odpowiedzieć na pytanie lub wykonać zadanie. Pierwszy etap gry odbywał się w kopalni złota w sztolni Gertruda. Kończąc pierwszy etap gry musieliśmy wykonać zadanie, rozwiązaliśmy je poprawnie i w nagrodę otrzymaliśmy niezbędne materiały potrzebne do kolejnego etapu. Drugi etap gry odbywał się na zewnątrz, naszym zadaniem było odnalezienie punktów z kodami QR które kryły za sobą zagadki. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymaliśmy cyfrę potrzebną do otwarcia kłódki. Był to klucz do zdobycia materiałów pomocniczych do trzeciego (ostatniego) etapu gry. Trzeci etap obywał się częściowo na zewnątrz a częściowo w kopalni. To właśnie w tym etapie musieliśmy odnaleźć podziemny wodospad i wykonać inne zadania. Wydaje mi się, że ten trzeci etap był najbardziej różnorodny i najciekawszy.

Po zakończeniu gry udaliśmy się na miejsce startu. Tam odbyło się podliczenie naszych punktów oraz mieliśmy do wykonania jeszcze dwa zadania. Musieliśmy spośród 6 skrzyń wybrać jedną w której znajdowała się bryła złota – udało nam się ją znaleźć i dzięki temu na nasze konto powędrowały dodatkowe punkty. Drugim zadaniem było wylosowanie koperty w której wygraliśmy voucher na 100zł. Wykorzystamy go przy zakupie biletów na kolejną grę terenową, którą już mamy w planach.

Moje wrażenia

Pierwszy raz brałam udział w takiej grze i bardzo mi się podobało. Myślę, że to świetna zabawa i atrakcja. Miło spędziliśmy czas i dobrze się bawiliśmy. Spodobało nam się na tyle, że pewnie jeszcze nie raz weźmiemy udział w tego typu wydarzeniach.

Obejrzyj krótki film z tego wydarzenia

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close