Lista rzeczy do zrobienia w kwietniu

110

No i mamy kwiecień, przyszedł do nas tak niepozornie ukryty gdzieś między świątecznymi dniami wielkanocnymi a zmianą czasu na letni. Przyszedł kwiecień, ciepły i kwitnący, przynoszący słońce, zapach kwiatów i pierwsze podmuchy lata.

Zauważyliście też to, że od razu więcej ludzi wyszło na zewnątrz? Co chwilę można spotkać kogoś jadącego na rowerze, albo uprawiającego jogging. Rodziny spacerujące z dziećmi, dzieci na rowerkach lub hulajnogach. Można usłyszeć wesołe szczekanie psa na spacerze albo podczas zabaw ze swoim panem na podwórku lub pobliskiej łące, śmiech dzieci biegających beztrosko po podwórku, śpiew ptaków o poranku i delikatny szum pierwszych wiosennych liści. Wiosna.

Motywujący kwiecień

Kwiecień to czas pełen motywacji, budzimy się po zimie i zabieramy się ostro do roboty ze wszystkim – porządkujemy dom, ogród, doprowadzamy do porządku też siebie, swoje ciało i umysł. Kwiecień to świetny czas żeby zaplanować sobie listę rzeczy do zrobienia, jeśli jeszcze tego nie robicie. Ja robię takie listy już od lat, ale nie na każdy miesiąc (chciałabym to zmienić) ale po prostu czasem gdzieś gubię się w natłoku obowiązków i nawet się nie obrócę a zbliża się już połowa miesiąca więc trochę bez sensu zabierać się za planowanie rzeczy do zrobienia. Chociaż? Może wcale nie? Może to tylko mój wymysł?

Moja kwietniowa lista rzeczy do zrobienia

 1. Przeczytać przynajmniej 3 książki (1 już przeczytałam więc zostają tylko 2)
 2. Uporządkować dom na wiosnę
 3. Zrobić porządki w szafach
 4. Regularnie trenować
 5. Regularnie biegać ( od tego miesiąca zaczęłam biegać z planem treningowym zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jestem dobrej myśli)
 6. Często jak to tylko możliwe wychodzić na rodzinny spacer
 7. Pójść na spacer do lasu
 8. Zrobić piknik na plaży
 9. Zasiać zioła i warzywa
 10. Przygotować ogródek warzywny do nowego sezonu
 11. Ugotować wiosenną zupę warzywną
 12. Piec jakieś nowe ciasto

Tyle na dziś. A Ty przygotowujesz swoją listę rzeczy do zrobienia w danym miesiącu? Zachęcam Cię do tego. Pędzę dalej do swoich obowiązków.

Do usłyszenia niebawem

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close