Opole: Papugarnia. Restauracja Radiowa

203

W weekend wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Opola – stolicy Opolszczyzny. Opole to miasteczko wojewódzkie liczące około 120 tys mieszkańców. W mieście znajdziemy wiele ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi m.in. ZOO, Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Polskiej Piosenki, Opolską Wenecję i wiele innych ciekawych miejsc.

My odwiedzilismy papugarnię, sklep z żelkami i świetną restaurację.

Opole to miasto, które można wybrać na krótki weekendowy wyjazd i na pewno znajdziecie wystarczająco dużo atrakcji.

Papugarnia

My wybraliśmy się w niedzielę do opolskiej papugarni. Papugarnia to jest dość specyficzne miejsce. Przy zakupie biletów, Pani opowie nam o tym jak się zachować podczas spotkania z papugami oraz pouczy nas o środkach ostrożności podczas pobytu na „sali lotów”. Nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie kosztuje bilet od osoby bo nie mam paragonu i nigdzie też nie mogę znaleźć tej informacji ale my zapłaciliśmy 114 zł za rodzinę 2+3 oraz 2 kubeczki z pokarmem dla papug (2zł 1 kubeczek wiec 4 zł zapłaciliśmy za karmę). Po wejściu do „sali lotów” od razu przenosimy się do świata papug, trzeba uważać i patrzeć pod nogi bo niektóre ptaki mogą chodzić po ziemi i szukać ziaren. Główną atrakcją jest karmienie papug, jeśli ma się trochę szczęścia to papuga może usiąść nam na ramieniu, ale gdy my byliśmy to tylko Tomek cieszył się największym powodzeniem tych kolorowych ptaków.

Papugarnię odwiedziliśmy w niedzielę popołudniu, w tym czasie było sporo ludzi i było widać, że niektóre ptaki są już zmęczone i dostatecznie najedzone, kilkanaście papug siedziało na grzędach pod ścianą w miejscach niedostępnych dla odwiedzających, a tylko kilkanaście osobników latało między ludźmi. Następnym razem planujemy odwiedzić to miejsce w tygodniu, może wtedy nie będzie tylu ludzi i bardziej skorzystamy z tej atrakcji.

Papugarnia jest czynna od środy do niedzieli a aktualne godziny otwarcia znajdziecie na stronie Facebook

Restauracja Radiowa

Polecamy dla rodzin z dziećmi wybrać się na obiad do Restauracji Radiowa, która mieści się w Opolu przy ulicy Strzelców Bytomskich 8

Zjedliśmy tam pyszny obiad a oprócz tego jest to miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. My rzadko wychodzimy z naszymi dziećmi do restauracji właśnie dlatego, że nie zawsze są to miejsca przystosowane dla dzieci, czasem czas oczekiwania na potrawy jest długi a im się nudzi i zaczyna się młyn – oni rozrabiają, my się denerwujemy. Tym razem było inaczej. Po złożeniu zamówienia, kelnerka przyniosła dla dzieci kredki i dużą kartkę z łamigłówkami, zadania były takie że zarówno 4 – latka jak i 9 – latka dobrze się przy tym bawiły. Dzieci rozwiązywały zagadki i w ten sposób miło upłynął czas oczekiwania na jedzenie. Czuliśmy się w tej restauracji naprawdę dobrze i komfortowo.

Warto również wspomnieć o ciekawym wystroju restauracji, na każdym kroku mogliśmy podziwiać bardzo stare radia co też było fajną i ciekawą atrakcją dla dzieci, przyglądali się z zainteresowaniem jak kiedyś wyglądały radia.

Restauracja posiada również ogródek, ale akurat jak my tam byliśmy to było za zimno na to, by siedzieć na dworze.

Myślę, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

Niestety nie mam żadnych zdjęć, ale jeśli jeszcze kiedyś tam będziemy to to nadrobię.

Sweet Factory Store Opole

Sweet Factory Store to sklepy firmowe, które są dostępne w kilku miastach w Polsce, jeden taki sklep mieści się w Opolu tuż przy rynku na ulicy Krakowskiej 5. Jest to raj dla dzieci (i dla dorosłych też) to jedyny taki sklep gdzie ściany od dołu aż po sam sufit wypełnione są przeróżnymi, kolorowymi cukierkami i żelkami.

Wchodząc do sklepu, ekspedientka poinformuje nas o zasadach jakie tam panują, przede wszystkim należy założyć rękawiczki i nie dotykać słodkości gołymi rękami – wiadomo, że to z przyczyn higienicznych. Możemy zapakować wybrane słodkości do papierowej torebki, plastikowego kubeczka lub słoiczka. My wybraliśmy kubeczki. Gdy już napełnimy nasz kubeczek wybranymi cukierkami i żelkami, podchodzimy do kasy. Pani waży zawartość naszych kubeczków i mówi ile jest do zapłaty. Proponuję, przygotować się na to, że nie są to tanie rzeczy i my za 5 kubeczków zapłaciliśmy 200zł.

Zapraszamy na nowy film na naszym rodzinnym vlogu

Inne polecane wpisy

Ja tu tylko zabijam – Marta Obuch

Ścieżka edukacyjna o pszczołach w Nysie

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close