Ja tu tylko zabijam – Marta Obuch

237

„Ja tu tylko zabijam” to najnowsza książka Marty Obuch, która swoją premierę miała w połowie stycznia tego roku. Od tego czasu autorka odbyła szereg spotkań autorskich i udzieliła kilka wywiadów. Akcja toczy się w Katowicach głównie na osiedlu Tysiąclecia oraz na terenie dużych śląskich uczelni.

Informacje na temat książki

Tytuł: „Ja tu tylko zabijam”

Autorka: Marta Obuch

Gatunek: Komedia kryminalna, obyczajowa

Miejsce akcji: Katowice

Wydawnictwo: Filia

Premiera: 17.01.2024

Ilość stron: 348

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Ocena: 9/10

Bohaterowie:

Antonina Biczak – nasza główna bohaterka Tosia to trzydziestoletnia kobieta, doktorantka. Ma kilka nadprogramowych kilogramów, rudą czuprynę i talent do znajdowania się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie przez co staje się główną podejrzaną zaistniałych wydarzeń

Jerzy Zender – czyli Lulek najlepszy przyjaciel Tosi, jest na każde jej zawołanie. Podkochuje się w dziewczynie i oddał by za nią życie.

Profesor Nałęcki – promotor Tosi

Profesor Bukowiński – przyjaciel Nałęckiego. Tosia pracuje u niego w czasie wakacji – pilnuje porządku w ogrodzie i nieokiełznanego psa o nietypowym imieniu.

Komisarz Marchewka – niski policjant który prowadzi śledztwo w sprawie serii niefortunnych wypadków.

oraz inni….

Recenzja książki

„Ja tu tylko zabijam” to zabawna komedia kryminalna z wątkiem miłosnym w tle. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nie brakuje tutaj humoru i dwuznaczności. Miejscami będziecie się śmiać w głos a czasami czytać z napięciem.

Tosia podejmuje się wakacyjnej pracy dorywczej, którą jest dbanie o ogród profesora Bukowińskiego oraz opieka nad jego psem. Jeden mały incydent doprowadza do tego, że Tosia postanawia (w końcu!) wyprowadzić się od rodziców. Zamieszkuje ze swoim przyjacielem Lulkiem, który jest wniebowzięty bo w końcu ma swoją ukochaną Tosią przy sobie choć nigdy nie okazał jej i nie powiedział o swoich uczuciach – no może poza tym jednym jedynym razem kiedy to próbował ją nieudolnie pocałować.

Pewnego dnia podczas pracy u Profesora Tosia dokonuje dramatycznego odkrycia, to wydarzenie ciągnie za sobą szereg niefortunnych wydarzeń, a Tosia staje się wspólnym mianownikiem tych wszystkich przestępstw i główną podejrzaną.

Tosia z Lulkiem, profesorem Bukowińskim i profesorem Nałęckim wspólnie we współpracy z komisarzem Marchewką analizują serię wydarzeń i wypadków, które w ostatnim czasie skupiły się głownie na tej czwórce, robi się bardzo niebezpiecznie i życie głównych bohaterów jest zagrożone.

Ktoś czai się w mroku i wszyscy czują, że ktoś ich obserwuje i śledzi.

Wszystkie te wydarzenia doprowadzają do zmian jakże wielkich zmian. Zmienia się Tosia, zmienia się też Lulek. Tosia dochodzi do wniosku, że nie trzeba się zmieniać żeby zasłużyć na miłość.

Podsumowanie

Marta Obuch jest autorką komedii kryminalnych, fotografka, poetka i doktor nauk humanistycznych. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Śląskim. Jej najnowsza powieść „Ja tu tylko zabijam” to pełna humoru komedia kryminalna. Autorka ma lekkie pióro i świetny dowcip dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Myślę, że warto wspomnieć też o pięknej różowej okładce, która od razu przyciąga wzrok, jest piękna i pozytywna, kojarzy się z wiosną. Jest to idealna książka na weekend znajdziecie ją w księgarni internetowej TaniaKsiążka.pl

Zobacz recenzję na kanale YouTube

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close