Butelkowa zieleń w sypialni.

1.4K

Butelkowa zieleń w sypialni – przeczytaj co to za kolor, z czym łączyć butelkową zieleń. Jakie dekoracje do sypialni. Zobacz zdjęcia i inspiracje.

Butelkowa zieleń – jaki to odcień?

Butelkowa zieleń to odcień należący do palety barw koloru zielonego. Jest to ciemny, głęboki i nasycony odcień. Kolor ten występuje w kilku tonach – od jaśniejszego po głęboki, bardzo ciemny ton. W ostatnich latach jest bardzo modny i często spotykany w naszych wnętrzach. Butelkowa zieleń należy do chłodnych barw, warto o tym pamiętać decydując się na wnętrze w tym kolorze. Pamiętajmy, że ciemne i chłodne barwy optycznie pomniejszają pomieszczenie. Kolor ten kojarzy się z luksusem i elegancją, jest to szlachetna barwa pasująca do wielu pomieszczeń w domu.

Jak wykorzystać butelkową zieleń w sypialni?

Butelkowa zieleń to odcień, który świetnie pasuje np. do sypialni. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów w jaki sposób można wykorzystać ten kolor w sypialni.

Zdjęcie autorstwa julie aagaard z Pexels

Ściany w kolorze butelkowej zieleni

Wprowadzając kolor do wnętrza, najbardziej sprawdzonym i klasycznym sposobem jest pomalowanie ścian. Decydując się na butelkową zieleń w sypialni, należy wziąć pod uwagę to, że kolor jest ciemny i intensywny – optycznie będzie pomniejszać pomieszczenie. Gdy sypialnia jest duża, można spokojnie pomalować wszystkie ściany i rozjaśnić pokój meblami i dodatkami w jaśniejszych tonach. Jeśli natomiast, sypialnia nie jest dużych rozmiarów, warto rozważyć pomalowanie jednej lub dwóch ścian.

Decydując się na kolor butelkowej zieleni na ścianach w sypialni, możemy zastanowić się też nad wykorzystaniem tapety w tym kolorze. Do wyboru mamy tapety „gładkie” czyli takie, które są w kolorze zieleni butelkowej bez żadnych dodatkowych motywów. Można też wybrać tapety w modny wzór z dominującym kolorem butelkowej zieleni.

Meble w kolorze butelkowej zieleni

Jeśli zdecydujemy się na butelkowozielone meble w sypialni, warto pozostać przy klasycznych odcieniach ścian. Klasyczna biel, beż lub delikatny róż pięknie będą współgrać i uzupełniać się z meblami w kolorze butelkowej zieleni. Łóżko z wysokim, tapicerowanym zagłówkiem w odcieniu butelkowej zieleni nada wnętrzu charakteru i będzie prezentować się bardzo szykownie. Można również wybrać komodę w tym kolorze lub fotel z butelkowozieloną tapicerką. Pięknie i elegancko będzie wyglądać komoda ze złotymi lub czarnymi gałkami.

Dodatki w kolorze butelkowej zieleni do sypialni

Dodatki do sypialni w kolorze butelkowej zieleni, można zestawić zarówno z meblami, jak i z kolorem ścian. Wnętrze można ozdobić dodatkami w postaci zasłon, narzuty na łóżko, poduszek dekoracyjnych, koca lub dywanu w odcieniu butelkowej zieleni. Pięknie będą wyglądać mniejsze ozdoby i dekoracje np. wazon, doniczki lub obrazy. Decydując się na wykorzystanie we wnętrzu butelkowozielonych dodatków można powiesić lustro w oprawie w tym kolorze lub lampę. W sypialnie sprawdzą się też dodatki w postaci świeczek i lampionów w tym modnym kolorze. Nie zapominajmy o kwiatach! Również i one, swoim odcieniem, pasują do wnętrza sypialni.

Z jakimi kolorami łączyć butelkową zieleń?

Najczęściej spotykanym połączeniem jest butelkowa zieleń plus złoto lub miedź. Wydaje mi się, że to kolory które najładniej się ze sobą łączą. Często spotyka się też połączenie butelkowej zieleni z pastelowym różem lub granatem. Sypialnia w odcieniu butelkowozielonym z dodatkiem pudroworóżowych dodatków np. poduszek lub dywanu, nada wnętrzu delikatności i kobiecości. Zieleń butelkowa pasuje również do beżu i odcieni z palety barw brązu, wtedy nasze wnętrze będzie prezentować się przytulnie i naturalnie. W tym zestawieniu można również wykorzystać dodatki z drewna. Kolor ten można z powodzeniem łączyć z szarościami. Jeśli lubimy intensywne kolory, nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć wnętrze z charakterem, łącząc butelkową zieleń z odcieniami nasyconej pomarańczy, mocnym żółtym lub fuksją. Wnętrze będzie wyglądać kolorowo, będzie pełne energii i życia, trzeba zastanowić się, czy to odpowiedni dobór barw do sypialni – pomieszczenia, które kojarzy się z odpoczynkiem.

Do jakich stylów najbardziej pasuje butelkowa zieleń?

Wnętrze w tym odcieniu prezentuje się modnie i elegancko. Jest to kolor, który można spotkać w wielu stylach aranżacji wnętrz. Najczęściej jednak barwy z grupy butelkowozielonych odcieni stosuje się w wnętrzach w stylu glamour, boho lub innych orientalych stylach, a także w aranżacji wnętrz loftowych.

Polecane pprodukty do aranżacji wnętrz w kolorze butelkowej zieleni:

https://www.facebook.com/1498669907057750/posts/3040182096239849/

https://www.facebook.com/1498669907057750/posts/3040418922882833/

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close