Najlepsza kawa ziarnista

1.3K

Jestem kawoszem. Można powiedzieć, że rozpoczynam i kończę swój dzień z filiżanką kawy. Średnio piję 2-3 kawy dziennie. Najbardziej lubię pić kawę przeglądając gazetę lub ulubione blogi, wtedy naprawdę się odprężam. Wieczorną kawę piję razem z mężem, rozmawiamy wtedy o tym jak nam minął dzień. Odkąd mamy młynek do kawy, codzienny rytuał jej parzenia jest jeszcze przyjemniejszy a zapach który wydobywa się spod świeżo zmielonych ziaren kawy jest cudownie pobudzający i relaksujący, przywodzący na myśl ciepło i miłe chwile spędzone w domu. Tak, zapach domu to zapach kawy.

Kawa ziarnista. Ale jaka?

Na rynku mamy dostęp do różnych rodzajów kaw. Można wybierać spośród delikatnie palonych, średnio i mocno wypalanych. Mamy również do wyboru przeróżne smaki. Ja najbardziej lubię kawę taką wyśrodkowaną – średnio paloną, ze średnią zawartością kofeiny. Najlepsza kawa ziarnista to według mnie taka, o której myślimy zaraz po przebudzeniu, taka której zapach długo unosi się w powietrzu, taka która kojarzy się z miłymi chwilami. Wracamy do domu napić się kawy, właśnie tej naszej ulubionej.

Moje preferencje dotyczące kawy zmieniają się średnio co kilka miesięcy. Czasem mam tak, że nagle kawa, którą piję od miesięcy staje się dla mnie zbyt mocna i ciężka, wtedy pora na coś lżejszego, mniej palonego.

Riposso Exclusive B&K

Ostatnio piłam świetną kawę, to mój faworyt https://czaskawy.pl/product-pol-1038-Riposso-Exclusive-B-K-1kg-100-ARABICA-SWIEZO-PALONA.html

Jest to kawa świeżo palona, trafia do sprzedaży już 2 tygodnie od wypalania a jej termin przydatności to zaledwie 6 miesięcy, dzięki czemu mamy pewność, że kawa którą pijemy jest rzeczywiście świeża. Jest to mieszanka ziaren arabici pochodzących z Brazylii z regionu Cerrado (70%) oraz z Kolumbii z regionu Huila (30%).

Kawę Riposso Exlusive B&K można przyrządzić na wiele sposobów. Zarówno w ekspresie kolbowym, ciśnieniowym jak i w tradycyjnej kawiarce. Napar świetnie smakuje solo jako espresso oraz z mlekiem.

Moje ostatnie wpisy

Styczeń w ogrodzie

Rozgrzewająca zupa krem z marchewki

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close