Pomysły na prezent dla Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka zbliża się dużymi krokami. Choć często zdarza nam się o nim zapomnieć to warto pielęgnować tą tradycję i odchodzić dzień 21 stycznia. Święto Babci i Dziadka uczy dzieci szacunku do starszych i wyrażania wdzięczności za opiekę i naukę, bo któż jest lepszym nauczycielem jak nie starsza, doświadczona osoba?

Zrobiło się trochę nostalgicznie, więc by przerwać ten smętny nastrój przejdźmy do konkretów a mianowicie – co podarować Babci i Dziadkowi z okazji ich święta?

Pomysły na prezent dla Babci i Dziadka

  1. Książka – jeśli nasi dziadkowie lubią czytać, można kupić im nową książkę, może taką której sami sobie nigdy nie kupią, albo taka która opowiada jakąś część historii z ich młodości? Albo poprostu taka, która należy do lubianego gatunku. Można w środku wpisać życzenia i dedykacje będzie to napewno duża niespodzianka i pamiątka do końca życia
  2. Ciasteczka, pierniczki, torcik – wiele cukierni oferuje specjalne wypieki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jeśli nasi dziadkowie lubią słodycze i nie chorują np na cukrzycę warto sprawić im taki słodki prezent
  3. Mydełko diy – przepis na takie mydełko można bez problemu znaleźć w Internecie. W przygotowanie prezentu można zaangażować dziecko. Mydełko można wykonać w różnym kształcie oraz wykorzystując przeróżne dodatki, olejki eteryczne, barwniki. Opcji jest bardzo dużo, napewno każdy znajdzie coś odpowiedniego.
  4. Idąc za ciosem można też przygotować diy świecę przepisy na wykonanie takiego prezentu też można znaleźć w Internecie
  5. Ramka na zdjęcia z masy solnej lub gliny samoutwardzalnej – dziecko może taką ramkę ozdobić wg własnego pomysłu.
  6. Herbata, kawa – fajny pomysł na prezent dla miłośników kawy i herbaty, warto postarać się i poszukać wyjątkowej kawy lub herbaty.
  7. Luksusowe produkty spożywcze – na przykład wyjątkowe czekoladki. Ręcznie zrobione tabliczki czekolady z niebanalnymi dodatkami, zestaw miodów np z maliną lub cynamonem.
  8. Ręcznie wykonany prezent do zjedzenia – wyjątkowy wypiek, uroczysty obiad lub kolacja. Można też poszukać ciekawych pomysłów na przepis do zrobienia. Ostatnio modne stało się przygotowanie w słoiku bazy np pod ciasteczka z dołączoną kartką z przepisem.
  9. Zaproszenie na wydarzenie np na koncert, do teatru, do kina. Możliwości jest dużo. Można też podarować dziadkom voucher do kosmetyczki lub fryzjera albo wejściówkę do spa lub na masaż.
  10. Zdrowie. Można podarować dziadkom suplement diety, który wzmocni ich zdrowie. Opłacić wizytę u specjalisty lub opłacić pakiet badań.

Myślę, że pomysły powoli mi się wyczerpują. Mam nadzieję że, choć odrobinę Was zainspirowałam.

Zobacz moje ostatnie wpisy

Rozgrzewająca zupa krem z marchewki

Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close