Moje tu i teraz. Kwiecień 2021

759

Tu i teraz to cykl wpisów w tej chwili. W chwili, która czymś się wyróżnia, która jest wyjątkowa. Tu i teraz to wpis z miejsca, które jest dla mnie wyjątkowe, w którym poczułam energię. Wpisy z cyklu tu i teraz to coś w rodzaju Mindfullness, dostrzeganie, przeżywanie chwili, wdzięczność, obecność.

Gdzie jestem

Twierdza Nysa tzn. Sucha fosa. Nowa trasa, otwarta w październiku 2020 roku.

Dlaczego tutaj jestem

Przyjechałam z Julką na spacer. Byliśmy tutaj w weekend i dzus poczułam że mam ochotę na spacer właśnie w tym miejscu, mimo że pogoda nie do końca sprzyjała.

Co czuję

Czuje radość, cieszę się, że się zebrałam, zapakowałam małą do auta i przyjechałyśmy tutaj. Towarzyszy mi małe uczucie niepokoju, nie ma tutaj żadnych ludzi. Czuję podekscytowanie. Satysfakcję i wdzięczność.

Co widzę

Ścieżkę, ławki. Drzewa, kwiaty, kwitnące drzewa. Widzę stare mury i ruiny. Patyki, gałęzie i kamienie. Widzę szare niebo i ciemne deszczowe chmury. Przyglądam się drzewom próbuję dostrzec ptaki, ale nie widzę ich. Widzę drzewa, pnie drzew po których pnie się bluszcz.

Co słyszę

Słyszę szum drzew i śpię ptaków. Słyszę swoje kroki. Przysłuchuje się ptasim trelom. Zatrzymuję się i słyszę tylko odgłosy natury i kojącą ciszę.

Chciałabym

Przejść całą tą trasę. Chciałabym przyjść tutaj biegać i przebiec całą tą trasę. Chciałabym przyjść tutaj na „dziki spacer” górą fortów a nie ścieżką.

Wdzięczność

Jestem wdzięczna za tą chwilę, czuję szczęście. Czuję się wspaniale. Taki spacer był mi bardzo potrzebny. Jestem napełniona dobrą energią i siłą.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close