Gra Alias jako prezent dla dziecka

336

Wielkimi krokami zbliża się ważne święto – Dzień Dziecka. Wszyscy milusińscy czekają na ten dzień bo jest on pełen uśmiechu, radości i niespodzianek. W tym roku moje dzieci otrzymały super gry z okazji Dnia Dziecka.

Gra Alias Junior i Alias Original

To gry dla trochę starszych dzieci. Alias Junior jest dla dzieci od lat 5, my gramy z naszą czterolatką i też potrafi w to grać, więc myślę, że możecie próbować z czterolatkami, ale to najniższy wiek, młodsze dzieci sobie nie poradzą. Alias Original jest dla dzieci od 10 lat i przyznam, że poziom tej gry jest już dość wysoki a hasła do objaśnienia bywają dość trudne, nawet czasem osoby dorosłe mogą mieć problem z objaśnieniem niektórych zwrotów.

Alias Junior

To piękna żółta gra, kolorowe wydanie przyciąga dzieci i zachęca je do zabawy. Zasady gry są dość proste. Grę rozgrywa się w przynajmniej dwuosobowych drużynach. Zadaniem graczy jest objaśnienie hasła, bez wypowiadania samego hasła. Można używać synonimów, przeciwieństw, dźwięków, itp. Hasła są łatwe i występują w formie obrazka i podpisu. Młodsze dzieci mogą mieć problem z objaśnieniem niektórych haseł, ale na ogół nie powinno im sprawiać to problemu. Czas na odgadnięcie haseł wskazuje klepsydra. Tyle ile uda nam się odgadnąć haseł o tyle pól możemy przesunąć naszego pionka na planszy. Wygrywa oczywiście ta drużyna, która jako pierwsza dotrze do mety.

Gra świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych zabaw lub zabaw z rówieśnikami. Jest to zabawna gra, która stymuluje dzieci do rozwoju mowy, poszerzania zasobu słów i logicznego myślenia. Podczas gry Alias Junior wszyscy spędziliśmy przyjemnie czas, było bardzo wesoło bo dzieciaki w świetny sposób postrzegają niektóre rzeczy i próbują to wytłumaczyć.

Opcjonalnie:

Gdy nie ma czterech graczy można tłumaczyć hasła z kart również używając klepsydry. Gracze robią to na przemian i zaznaczają swoje postępy na planszy. Aby sobie tą grę trochę utrudnić lub urozmaicić, można objaśniać hasła w innym języku. Ta gra może być świetną opcją do nauki języka obcego.

Alias Original

Czerwone opakowanie gry wyraźnie zaznacza, że jest to wyższy poziom niż Alias Junior. W tej wersji gry zasady trochę się różnią. Rozgrywka jest cięższa i bardziej skomplikowana. Gra jest przeznaczona dla dzieci od lat 10 ale podejrzewam, że niektórym dziesięciolatkom gra może sprawiać trudności. Hasła do objaśniania są dość skomplikowane i czasem nawet osoba dorosła ma problem, żeby daną rzecz objaśnić w sposób zrozumiały dla innych. W tej wersji gry mamy kilka innych zasad np. pola na planszy są numerowane i gracz objaśniający ma za zadanie objaśnić hasło, które znajduje się pod numerem na którym stoi pionek drużyny. Hasła muszą brzmieć identycznie, żeby zdobyć punkt np. jeśli hasłem jest „biegać” nie można uznać „bieganie”. Gdy piasek z klepsydry się przesypie, pozostałe drużyny mogą dołączyć do odgadywania haseł. Pomyłki i pominięte hasła przynoszą PUNKTY KARNE (tyle ile mamy punktów karnych o tyle pól musimy cofnąć pionka). W czasie rozgrywki na planszy znajdują się też pola oznaczające PODKRADANIE HASEŁ gry któryś z pionków zatrzyma się na takim polu, oznacza to, że należy rozegrać otwartą turę – taką turę odgrywa się bez klepsydry, a gracz objaśniający bierze 5 kart.

Alias Original podobnie jak Alias Junior to fajna gra towarzyska, w którą możemy zagrać podczas spotkań z rodziną, znajomymi lub przyjaciółmi. Jest to gra dość ciężka i wymaga skupienia, szerokiego zasobu słów i logicznego myślenia.

Podsumowanie

Gry Alias świetnie sprawdzą się jako prezent dla dzieci i młodzieży a nawet dorosłych. Grę można zakupić na stronie Tactic. Jeśli szukacie wyjątkowego prezentu dla dziecka, który posłuży na długie lata to myślę, że gra Alias jest strzałem w 10! Jest to mądry prezent, który zapewnia rozrywkę ale też uczy. Gry Alias to gry edukacyjne i rozwojowe, które wniosą w zabawę Twojego dziecka dużo pożytku.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close