Matka Ziemia gra ekologiczna

178

Matka Ziemia to przepiękna gra wyprodukowana w Finlandii bez użycia plastiku. Wszystkie gry Tactic są produkowane w Pori, zgodnie z zasadami przyjaznymi dla środowiska. Gra Matka Ziemia powstała we współpracy ze studentami Uniwersytetu Lapońskiego z wydziału Edukacji.

Matka Ziemia ma moc

Gra Matka Ziemia jest przeznaczona dla dzieci od lat 8. Celem gry jest działanie na rzecz ochrony środowiska. Nie od dziś wiadomo, że problem związany z ekologią towarzyszy nam od lat i z roku na rok jest coraz większy. Warto zatem uczyć się dbania o środowisko już od najmłodszych lat. Właśnie w tym celu została opracowana ta gra. Ma za zadanie uczyć dzieci i pokazać im jak prawidłowo dbać o Ziemię. Gra zwiększa świadomość ekologiczną i dostarcza praktycznych wskazówek, zachęcając graczy do podejmowania działań ekologicznych. W grze nie chodzi o to żeby wygrać, ale o to aby gracze ze sobą współpracowali.

Zasady gry

Każdy gracz otrzymuje kartę misji. W czasie trwania gry odpowiadamy na pytania używając odpowiedzi A,B,C lub D pytania mogą mieć jedną lub więcej odpowiedzi ( ilość poprawnych odpowiedzi jest zaznaczona na danej karcie z pytaniem) gdy gracze odpowiedzą prawidłowo, karta ląduje na środku planszy. Gdy kolory kart będące na środku planszy będą odpowiadać kolorom na karcie misji gracz może zabrać te karty i w tym momencie ma już ukończoną misję. Zadaniem graczy jest wypełnienie swoich misji. Gdy na pytanie z karty nie uda nam się odpowiedzieć poprawnie należy zakryć wybrane pole, na którym są rozłożone karty z pytaniami, kartą obrażeń. Gdy zakryjemy wszystkie pola kartami obrażeń – przegrywamy.

Zasady mogą wydawać się trochę skomplikowane, ale wcale takie nie są. Na instrukcji dołączonej do gry jest kod QR który po odczytaniu prowadzi nas do krótkiego filmiku instruktażowego jak grać.

Najtrudniej rozegrać pierwszą turę, później już wszystko jest jasne i gra się super.

Pytania na kartach pytań są różnej trudności. Poziom trudności jest oznaczony.

Czas rozgrywki jest dość długi +45 minut.

Ilość graczy do rozgrywki od 2 do 6.

Jest to gra przeznaczona dla dzieci od lat 8 i dla dorosłych.

Dwa warianty gry

Wariant łatwiejszy – pominięcie X na kostce. Według zasad gdy wypadnie X na kości należy zakryć wybrane pole kartą obrażeń. Łatwiejszy wariant gry pozwala nam na powtórzenie rzutu lub zakończenie tury – gracze ustalają te zasady między sobą przed rozpoczęciem gry.

Wariant trudniejszy – aby trochę urozmaicić i utrudnić rozgrywkę można rozdać dodatkową kartę misji każdemu z graczy.

Podsumowanie

Gra Matka Ziemia to bardzo piękna i mądra gra. Uczy dzieci jak dbać o środowisko. Uczy współpracy i pozwala na zapoznanie się z przeróżnymi ciekawostkami dotyczącymi naszej planety. Należy podkreślić, że samo wykonanie gry jest cudowne. Bardzo lubię gry, które mają niezwykłe plansze. Kwadratowe lub prostokątne są trochę nudne. Matka Ziemia ma przepiękną planszę do złożenia. Bardzo polecam tą grę dla dzieci. Jest to fajny sposób na spędzenie wspólnie czasu. Jeśli lubicie gry planszowe, ale już Wam się znudziły klasyczne planszówki polecam grę Matka Ziemia jest to nowa gra, która wprowadzi trochę świeżości i nauki w codzienne rozgrywki rodzinne. Grę można zakupić na stronie Tactic.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close