W co się bawić z dzieckiem na świeżym powietrzu – 3 oryginalne pomysły

947

Pogoda już jest na tyle ładna, że bez problemu możemy spędzać z dzieckiem na świeżym powietrzu ładnych kilka godzin. Ale w co się bawić? W końcu codzienny spacer na plac zabaw albo z lalką w wózku, znudzi się nie tylko nam ale też naszemu dziecku.

Przedstawię Wam 3 oryginalne pomysły na zabawę z dzieckiem na podwórku, które można codziennie jakoś urozmaicić.

  1. Podwórkowa kuchnia marzeń każdego małego Master Chefa

Co będziecie potrzebować:

  • zestaw naczyń lub kilka małych niepotrzebnych pojemników np. po serku lub margarynie
  • ciekawe pomysły

Możecie bawić się w kuchnię, przygotowywanie potraw, kawy i pieczenie ciasta. Zabawa ta na dworze jest o tyle fajniejsza, niż ta w domu, że mamy nieograniczony dostęp do wszelkich „składników” kulinarnych. Trawa może być sałatą, ziemia- kawą, a kamyk – ciastkiem. Tu liczy się tylko Twoja kreatywna wyobraźnia. Możecie najpierw wybrać się z koszyczkiem na zakupy na pobliski targ (czytaj: łąkę, pole) i kupić potrzebne składniki. Pojawiają się już liście, za niedługo pojawią się kwiaty, to dopiero będzie zabawa 🙂

2. Mały łowca skarbów

Co będziecie potrzebować:

  • zestaw łowcy skarbów czyli łopatka, mogą też być grabki

Jeśli nie macie niczego czym można kopać to użyjcie rąk, nie bój się to tylko ziemia, wszystko można zmyć a ubranka wyprać, pamiętaj że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Idziecie do piaskownicy, albo na jakieś pole, łąkę itp i kopiecie, szukacie skarbów. Wszystko co uda Wam się znaleźć, nawet jeśli będzie to mały kamyk, zasługuje na pochwałę i wyjątkowe traktowanie, możecie znalezione rzeczy dawać np. do skrzyni skarbów, którą może być zwykłe plastikowe pudełko. Możecie sobie też urozmaicić tą zabawę i np. każdą napotkaną mrówkę lub dżdżownicę, robala traktować jako intruza, albo sprzymierzeńca. Możecie też takie miejsce, gdzie są robaki albo mrówki traktować jak teren skażony i szybko stamtąd uciekać.

3. Odkrywcy i poszukiwacze przygód

Wychodzicie na zewnątrz i ustalacie że np. idziecie szukać wiosny i zbieracie wszystkie napotkane po drodze znaki wiosny, pokazujesz dziecku pąki drzew, możesz też urwać małą gałązkę i dać ją maluchowi. Idziecie na poszukiwanie drogocennych kamieni i zbieracie do pudełka kamienie, idziecie na poszukiwanie niespotykanych gatunków roślin i zbieracie wszystkie liście, trawy i inne roślinki, szukacie ślimaków, jesteście w dżungli i każdy kot to tygrys lub lew przed którym musicie uciekać. Rysujesz mapkę, idziecie według niej i dochodzicie na plac zabaw. Możecie wyznaczyć sobie cel że np. szukacie szyszki i jak już ją znajdziecie to pamiętaj że koniecznie musicie dostarczyć ją do domu, dziecko może wtedy być kurierem i ma obowiązek zawieść lub zanieść towar do odbiorcy, który mieszka pod waszym adresem, pozwól dziecku zadzwonić domofonem lub dzwonkiem, będzie to dla niego frajda.

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close