Czy burger jest zdrowy?

3.1K

Czy burger jest zdrowy? Takie pytanie zadałam sobie, spożywając na dzisiejszy obiad, właśnie burgera, najlepszego w mieście.

Przeanalizowałam sobie ten temat dokładnie i przeczytajcie do jakich doszłam wniosków.

Po pierwsze…

Chciałam pogratulować wszystkim fit-ekspertom i promotorom zdrowego stylu życia… niewiedzy. Nie wiem, kto dawno dawno temu wypuścił w świat tą teorię i propagandę, że hamburger jest niezdrowy? Oczywiście, dla jasności, bo zaraz mi się tu posypią komentarze, że jak to zdrowy jak przez pół życia wierzymy w to, że burger jest niezdrowy? A no więc, istnieją też te hamburgery niezdrowe, które mają składniki słabej jakości i w ogóle niewiadomego pochodzenia. Te, które są produkowane na masową skalę, pompowane i naszpikowane jakimś badziewiem, od którego wieczorem zaczynamy świecić na zielono, ale są też takie burgery, które są zdrowe i dostarczają nam dobrych kalorii. Jak to? Przeczytaj ☺️

Mięso

Większość burgerów ma w swoim składzie mięso, ba jest to główny składnik. Oczywiście są też wege burgery, ale skupmy się dziś na tych mięsnych. Kawał mięsa, wiadomego pochodzenia i zdrowego, uzupełnia nasze dzienne zapotrzebowanie na białko. Co więcej, wołowina, bo to mięso wołowe najczęściej znajduje się w burgerze, zawiera kreatynę, potrzebną do budowy i wzmacniania ścięgien i mięśni. Zawiera też żelazo i witaminy.

Bułka

Najczęściej pszenna, ale można też spotkać burgery w bułce razowej. Powiedzcie mi co złego jest w drożdżach i mące? Czasem restauracje lub knajpy typu Street food pieką takie bułki sami lub robią specjalne zamówienia u lokalnych piekarzy.

Mix warzyw

Sałata, cebula, ogórek świeży lub kiszony, pomidory, tutaj już każdy potrafi sobie odpowiedzieć, że w warzywach nie ma nic złego. Mix warzyw równa się mix witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

No i sos

Z sosem to już różnie bywa bo na ogół są to sosy gotowe, które nie należą do zdrowych, ale często burgery są z samym keczupem lub sosem czosnkowym, który na upartego można by zrobić samemu. Zresztą, ten sos w porównaniu z innymi dobrymi składnikami burgera nie powinien być brane pod uwagę.

Morał?

Mi nasuwa się tylko jeden… Dobrej jakości burger jest zdrowy i wręcz wskazany w jadłospisie zdrowej diety. Zgadzacie się ze mną?

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close