Modne wnętrza 2022. Trendy wnętrzarskie

1.1K

Jakie wnętrza będą modne w 2022 roku? Trendy wnętrzarskie. Jakie kolory, materiały dodatki i style będą rządzić w tym roku.

Jeśli chodzi o wnętrza to w 2022 roku otwieramy się na zachwycające hity. W naszych domach stworzymy cudowny klimat – będzie przytulnie, miło i harmonijnie a do tego naturalnie.

Modne kolory

W tym roku rządzi zieleń. Wszystkie odcienie z tej palety – od ciemnych, mocno nasyconych barw, poprzez butelkową zieleń, groszkowy aż po delikatne odcienie szałwii, mięty i pastelowej zieleni. Zarówno meble, dodatki jak i ściany w tym kolorze będą w tym roku hitem modnym we wnętrzach. Zieleń to barwa należąca do palety kolorów ziemi, przywołuje na myśl ciszę, spokój i naturę. W takim wnętrzu można pozwolić sobie na błogi odpoczynek i relaks.

W tym roku również na rynku pojawił się nowy kolor, ogłoszony przez Pantone, który również będzie modny, o pięknej nazwie Very Peri. Jest to mieszanka fioletu z dodatkiem niebieskiego i czerwieni.

Fiolet rzuca wyzwanie zieleni, która jest modna już od kilku sezonów. Trzeba przyznać, że Instytut Pantone w 2022 postawił na odważny kolor ponieważ fiolet nie każdemu może się spodobać, może też nie pasować do wnętrz w stylach naturalnych – boho, minimalistycznym, skandynawskim, japandi – ale, producenci mebli i dodatków pewnie znajdą jakieś rozwiązanie w tym temacie.

Meble, materiały i tkaniny

W tym roku wciąż pozostajemy przy naturalnych materiałach. Na topie pozostaje len, juta, drewno i bambus. Modne będą również materiały pozyskane z recyklingu. We wnętrzach również modny będzie luksusowy marmur, kamień i szkło. Jeśli chodzi o meble to tutaj na pierwszy plan wysuwają się stare meble, które można odnowić, fotele z PRL-u, rzeczy ze starej rodzinnej piwnicy, strychu lub zakupione na pchlim targu. W trendy wnętrzarskie również wpiszą się meble wykonane z palet. Coraz bardziej podobają nam się meble w obłych kształtach, okrągłe, z zaokrąglonymi bokami – nadają wnętrzu lekkości, miękkości i sprawiają, że wnętrze staje się bardzo przytulne.

Dodatki do wnętrz

W tym roku stawiamy na dodatki z surowców naturalnych – drewno, szkło, kamień. Rzadziej w naszych wnętrzach będziemy stosować metal, który jeszcze do niedawna był modny. Oczywiście wciąż na podium są zielone rośliny, kwiaty od lat upiększają nasze wnętrza i dodają „życia”. W 2022 nadal modne jest hodowanie dużej ilości zieleni, dla tych bardziej odważnych polecam sprawdzenie swoich możliwości i sił w pielęgnacji roślin egzotycznych, takie kwiaty z pewnością w każdym wnętrzu będą wyglądać nietuzinkowo.

Jeśli chodzi o lustra to na prowadzenie wysuwają się lustra okrągłe lub w kształcie przypominającym owal. Plakaty i obrazy – botaniczne, minimalistyczne, rezygnujemy z powszechnie dostępnych plakatów przedstawiających Nowy York lub wieżę Eiffla.

Jakie style będą rządzić w tym sezonie

Już od kilku sezonów króluje minimalizm, tak też będzie w tym roku. W 2022 roku modne będą wnętrza w stylu japandi, boho oraz klasycznym minimalizmie oraz art deco. Choć ten ostatni zdecydowanie różni się od tych pierwszych to jednak połączenie skrajnego minimalizmu z ekspresyjnym dodatkiem, stworzy w naszym wnętrzu niebanalny klimat z nutą artystycznego szaleństwa. Odchodzi się od stylu modern classic, który jeszcze w 2021 był modnym i często spotykanym stylem w naszych domach.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

Butelkowa zieleń w sypialni.

Kolor oliwkowy: na ścianach czy w dodatkach?

Jak zaprojektować wnętrze swojego domu

Zapraszam również na bloga

https://www.aleksandrazmuda.pl/

Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close