Przepis na Fit przekąskę i moje postanowienia na Nowy Rok

1.2K

Moje przygotowania do Nowego Roku rozpoczęłam już pod koniec grudnia. W tym roku mocno stawiam na poprawę sprawności mojego ciała i zdrowie. Dlatego pierwszy raz w życiu zdecydowałam się na wykupienie indywidualnie 0ułożonej diety. Jeśli chodzi o takie sprawy, warto podjąć decyzję z głową i skorzystać z usług specjalisty. Tak też zrobiłam. Mój jadłospis jest ułożony tak że codziennie spożywam 5 posiłków i dostarczam organizmowi około 1300 kalorii. Warto podkreślić, że nie chodzę głodna. Wręcz przeciwnie czuję się najedzona dzięki czemu nie podjadam między posiłkami. Bo nie wie czy wiecie, ale dobra dieta to właśnie taka, przy której nie trzeba się głodzić.

Moje postanowienia na 2021

  1. Przede wszystkim chcę poprawić kondycję i sprawność ciała dlatego założyłam sobie, że kilka razy w tygodniu będę wykonywać treningi. Będę też więcej spacerować. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się przynajmniej raz w tygodniu skorzystać z basenu.
  2. Zdrowie. Zawsze o tym wiedzieliśmy, ale miniony rok jeszcze bardziej nas w tym utwierdził – zdrowie jest najważniejsze. Nigdy nie była to dla mnie jakaś błahostka a w ciągu ostatnich kilku lat staram się naprawdę bardzo przywiązywać wagę do zdrowia – nie tylko mojego, ale też mojej rodziny dlatego stawiam na zdrowe odżywianie się i trzymam się tej reguły już dobre parę lat. Dlatego w tym roku będę starać się jeszcze bardziej komponować nasze codzienne jadłospisy tak, aby dostarczać jeszcze więcej składników odżywczych. Czy wiecie, że odporność bierze się z brzucha? Coś faktycznie w tym jest, przekonuję się o tym co roku podczas sezonu grypowego – moje dzieci prawie w ogóle nie chorują. Może właśnie dlatego, że jemy urozmaicone posiłki?
  3. Kontrola zdrowia. W ostatnim roku bardzo to zaniedbałam. A wiem, że styl życia jaki prowadzę idzie w parze z regularnym badaniem się i kontrolowaniem zdrowia. Dlatego już w styczniu zamierzam zapisać się na wizyty do ginekologa, fizjoterapeuty i okulisty.
  4. Relaksacja i sen. Ostatnie miesiące dały mi nieźle popalić. Ciągle czuję się zestresowana, sfrustrowana i to często odbija się na moich bliskich. Dlatego postanowiłam wysypiać się na tyle na ile to możliwe przy trójce małych dzieci. Chciałabym też wyrobić w sobie nawyk codziennej relaksacji. Przynajmniej kilka minut dziennie by uspokoić swoje myśli, wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

Nowy pomysł

Chodzi mi po głowie by raz na jakiś czas wrzucać wpis z jadłospisem na jeden dzień jesteście zainteresowani?

Przepis fit

Obiecałam Wam w temacie wpisu, że znajdziecie tutaj przepis na Fit przekąskę. To jedno z dań mojej diety

Jogurt z ogórkiem i orzechami

  • 150g jogurtu naturalneglo
  • Pół ogorka
  • Garść orzechów wloskich
  • Sól i pieorz
Like
Close
Tworzone ze smakiem i pasją © Copyright 2020. Domoweserduszko.pl
Close